Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Liferay po raz szósty liderem w raporcie Gartnera

Dostawca open sourcowego uniwersyteckiego systemu portalowego Liferay po raz szósty został liderem w raporcie firmy Gartner w zakresie portali horyzontalnych za rok 2015*. Liferay uplasował się na drugiej pozycji jeśli chodzi o kompletność wizji i zdolności jej realizacji.

Pełny raport jest obszernym dokumentem dostępnym za opłatą, ale firma Garnter udostępnia również darmowy skrót raportu z podsumowaniem w postaci czytelnego obrazka nazywanego "Kwadrantem Gartnera".

Kwadrant posiada 2 osie:

  • Oś pionowa "Ability to execute" określa  jak duże możliwości wdrożenia swoich pomysłów i rozwiązań ma dana firma. Są to zarówno możliwości finansowe, biznesowe jak i organizacyjne.
  • Oś pozioma "Completeness of vision" określa jak dobrą i kompletną wizję danego segmentu rynku posiada firma
Kwadrant Gartnera 2015

Kwadrant Gartnera, Źródło: Gartner (Wrzesień 2015).


Liferay kontynuuje prace nad budową swojego flagowego produktu "Liferay Portal", skalowalnej i niezawodnej platformy przeznaczonej do tworzenia nowoczesnych stron internetowych i aplikacji mobilnych.

Umocnienie pozycji Liferaya na rynku portali potwierdza słuszność wyboru przez Uniwersytet Jagielloński tej technologii oraz pomaga nam podjąć decyzje dotyczące jej rozwoju. W najbliższych miesiącach czekają nas spore zmiany - planujemy aktualizację uniwersyteckiego systemu portalowego z wersji Liferay 6.1 do wersji 6.2 o czym administratorzy witryn będą informowani na bieżąco.

---
* - "Magic Quadrant for Horizontal Portals" - Jim Murphy, Gene Phifer, Gavin Tay, Magnus Revange, 15 września 2015.

Firma Gartner działa w 80 krajach (w tym w Polsce) i zatrudnia 1200 analityków oraz konsultantów zajmujących się  przede wszystkim doradzaniem przy podejmowaniu strategicznych i kluczowych decyzji dotyczących technologii IT.

 Raport "MQ for Horizontal Portals" firmy Gartner można pobrać ze strony www.liferay.com/gartner-mq.

 

Data opublikowania: 25.09.2015
Osoba publikująca: Zdzisław Rapacz