Przejdź do głównej treści

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualizacja oprogramowania Portalu UJ: informacje dla redaktorów oraz harmonogram

Aktualizacja oprogramowania Portalu UJ: informacje dla redaktorów oraz harmonogram

W związku z trwającymi pracami modernizacyjnymi, chcielibyśmy Państwa poinformować o planowanej AKTUALIZACJI oprogramowania Portalu UJ.
Aktualizacja będzie miała miejsce 2 września 2016 roku około północy. Zanim jednak to nastąpi chcielibyśmy Państwa gorąco poprosić o wykonanie kilku KONIECZNYCH działań oraz przedstawić harmonogram planowanych prac.

Szanowni Państwo administratorzy oraz redaktorzy

W związku z trwającymi pracami modernizacyjnymi, chcielibyśmy Państwa poinformować o planowanej AKTUALIZACJI oprogramowania Portalu UJ.

Aktualizacja będzie miała miejsce 2 września 2016 roku około północy. Zanim jednak to nastąpi chcielibyśmy Państwa gorąco poprosić o wykonanie kilku KONIECZNYCH działań oraz przedstawić harmonogram planowanych prac:

__1__ TYMCZASOWY ADRES NOWEGO PORTALU
Prosimy o wyświetlenie portalu p6, znajdującego się pod adresem:
www.p6.dev.zpu.uj.edu.pl
Portal p6 dostępny jest wyłącznie z komputerów znajdujących się w sieci uniwersyteckiej.

__2__ LOGOWANIE
Po wejściu na powyższy adres prosimy o zalogowanie się do portalu p6 (kluczyk w prawym górnym rogu). Login oraz hasło jest takie samo jak do Państwa poczty.

__3__ PRZEJŚCIE NA WITRYNĘ, DO KTÓREJ MAJĄ PAŃSTWO UPRAWNIENIA
Po zalogowaniu w lewym górnym rogu pojawi się okrągła ikonka, prowadząca do Państwa konta oraz dająca możliwość wylogowania się. Po najechaniu na nią rozwinie się więcej opcji. Proszę wybrać ikonkę "planetkę" [Moje witryny], a następnie kliknąć nazwę witryny, którą będą Państwo sprawdzać/edytować. Jeżeli portal p6 Państwa wyloguje, to proszę ponownie kliknąć kluczyk logowania.

!!!__4__!!! SPRAWDZENIE WITRYNY ORAZ UZUPEŁNIENIE DANYCH
Po wejściu na daną witrynę (wydziału, instytutu, katedry...) prosimy o sprawdzenie wszystkich podstron (!!!) oraz ponowne wprowadzenie danych, które zostały utworzone po 26 sierpnia (!!!). Prosimy o rozważne (!!!) wykonywanie testów nowego środowiska, ponieważ to co zostanie zmienione na portalu p6 będzie później widoczne na Państwa publicznych stronach produkcyjnych.

__5__ ZGŁASZANIE UWAG ORAZ PROBLEMÓW
Państwa uwagi oraz problemy prosimy przesyłać na adres: portal@uj.edu.pl

__6__ RÓWNOLEGŁA PRACA NA DWÓCH PORTALACH
Do 2 września do godziny 20:00 będą Państwo mogli pracować równolegle na stronach w portalu p6 (dostępnym tylko dla Państwa) oraz w publicznym portalu produkcyjnym. Bardzo prosimy o nie odkładanie koniecznych korekt na ostatnią chwilę (!!!).

__7__ PUBLIKACJA AKTUALIZACJI
2 września około północy nastąpi zamknięcie wszystkich stron w obu portalach, przerwa w dostępie do stron uniwersyteckich może trwać około godziny. 3 września zostanie opublikowana zaktualizowana wersja produkcyjna Portalu UJ, która będzie zawierać dane z portalu p6. Od tego momentu będą Państwo pracować na zaktualizowanym oprogramowaniu portalowym Liferay 6.2. Mamy nadzieję, że spełni on Państwa oczekiwania.

Z góry dziękujemy za cierpliwość oraz przepraszamy za utrudnienia
Z wyrazami szacunku
Zespół Portalu Uniwersyteckiego