Dostępność cyfrowa stron internetowych w Portalu Uniwersyteckim

Z dniem 23 września 2020 r. wchodzi w życie Ustawa z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Przepisy ustawy dotyczą stron internetowych, aplikacji mobilnych stworzonych przed dniem 23 września 2018 roku przez podmioty publiczne.

Osoby tworzące strony, redagujące treści są zobowiązane do spełnienia zapisów ustawy (Dz.U. 2019 poz. 848). Portal Uniwersytecki od 2019 roku prowadzi intensywne prace nad dostosowaniem motywu UJ 2015 do wymogów ustawy.

Zachęcamy Państwa do zmiany motywu na motyw UJ 2015. Dzięki temu, Państwa witryny będą spełniały wymogi formalne opisane w ustawie. Zyskają także:

• nowoczesny wygląd
  • nowe funkcjonalności
  • responsywność

Jako Sekcja ds. Portalu Uniwersyteckiego zapewniamy redaktorom wsparcie i pomoc m.in. poprzez:

Zapraszamy do kontaktu: portal@uj.edu.pl