Rekrutacja na studia przez ePUAP

ePUAP czyli Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej może znacznie uprościć proces rekrutacji na studia. Na stronie CPI można przeczytać entuzjastyczny artykuł o planowanych inicjatywach wyższych uczelni związanych z elektronicznym sposobem doręczania pism.

Na uczelnie przez ePUAP?
"Popularność wśród kandydatów na studia, udostępnionego przez Uniwersytet Jagielloński, elektronicznego sposobu doręczania pism poprzez ePUAP zainteresowała inne uczelnie w kraju tą usługą. Na zorganizowanym przez Międzyuniwersyteckie Centrum Informatyzacji spotkaniu, uczelnie wyższe zrzeszone w tej organizacji podjęły decyzję o integracji systemów Internetowej Rekrutacji Kandydatów na studia z platformą ePUAP w celu wykorzystania profilu zaufanego do potwierdzenia tożsamości kandydata na studia[...]"

Data opublikowania: 26.01.2012
Osoba publikująca: Gracja Witkowska