Komunikat dla administratorów witryn

W związku z pracami wdrożeniowymi dotyczącymi poprawy dostępności WCAG stron portalowych czasowo mogą wystąpić błędy w wyświetlaniu się witryn, w których wprowadzano indywidualne stylowanie (css) bądź skrypty (js). W takim przypadku należy zgłosić problem wysyłając na portal@uj.edu.pl email zawierający:

• opis problemu
  • adres podstrony/id artykułu
  • wersję przeglądarki
  • rodzaj i wersję systemu operacyjnego

Ważna uwaga: Za treść własną (w polach html), style css i skrypty js wprowadzane przez edytorów odpowiadają administratorzy witryn.

O ocenę zgodności witryn ze standardem WCAG można prosić Dział ds. Osób Niepełnosprawnych

Dotychczasowe zmiany zostały wprowadzone w skórce i w szablonach globalnych:

1. zmiany w skórce dotyczą:
    • atrybutu lang ustawianego na podstawie lokalizacji wybranej przez użytkownika poprzez flagę
    • obsługi linku przejścia do głównej treści strony przy użyciu klawiatury
    • ustawienia kolejności czytania linków obsługiwanych poprzez klawiaturę (tabindex) dla wszystkich elementów nawigacyjnych (menu)
  2. zmiany w szablonach globalnych dotyczą
    • poprawienia semantyki (h2-h6 dla treści natomiast h1 zarezerwowane dla nazwy strony i witryny)
    • dodania obsługi pola z opisem zdjęć (wybieralnych z biblioteki grafik i dokumentów) dla struktur/szablonów ze specjalnymi polami do grafik
    • dodanie obsługi pola ścieżki dialogowej dla struktur/szablonów, w których umożliwiamy obsługę wideo
Data opublikowania: 03.06.2015
Osoba publikująca: Zdzisław Rapacz