Przejdź do głównej treści

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Google Analytics [UA→GA4]

Google Analytics [UA→GA4]

Google Analytics przechodzi dużą metamorfozę z Universal Analytics na Google Analytics 4 (GA4), jako zespół planujemy wdrożyć usługę GA4, ale nie obejmie to migracji obecnych dedykowanych rozwiązań i indywidulanych kodów śledzenia.

Szanowni Państwo Redaktorzy! Jeżeli do Państwa witryn przypisany jest indywidualny kod śledzenia lub w inny sposób korzystają Państwo ze statystyk Google Analytics, to zapewne zauważyli Państwo następujący komunikat Google:
Uwaga
1 lipca 2023 r. ta usługa przestanie przetwarzać dane. Aby zachować ciągłość pomiarów witryny, utwórz nową usługę w Google Analytics 4 (GA4). Jeśli tego nie zrobisz, w marcu 2023 r. utworzymy ją za Ciebie na podstawie pierwotnej usługi i z wykorzystaniem dotychczasowych tagów witryny.

Google Analytics przechodzi dużą metamorfozę z Universal Analytics na Google Analytics 4 (GA4), jako zespół planujemy wdrożyć usługę GA4, ale nie obejmie to migracji obecnych dedykowanych rozwiązań i indywidulanych kodów śledzenia. Jeżeli korzystają Państwo ze zbieranych statystyk i są one Państwu faktycznie przydatne, to przede wszystkim zalecamy we własnym zakresie zarchiwizować dotychczas zebrane dane. Nowe usługi GA4 zostaną przez nas wygenerowane na życzenie redaktorów. Jeżeli życzą sobie Państwo utworzenie statystyk GA4 to prosimy o kontakt mailowy na adres: portal@uj.edu.pl. Na zgłoszenia czekamy do 14 kwietnia 2023 r.

Polecamy również zapoznanie się z informacjami na temat GA4, m.in. rekomendujemy stronę Analytics - Pomoc oraz artykuł firmy Sempai:

support.google.com/analytics
sempai.pl/blog/automatyczna-konfiguracja-ga4-zgadzac-sie-czy-rezygnowac

Polecamy również
Rejestr witryn i aplikacji

Rejestr witryn i aplikacji

Zmiany w szablonie do wyświetlania mediów społecznościowych

Zmiany w szablonie do wyświetlania mediów społecznościowych

Certyfikaty SSL - aktualizacja

Certyfikaty SSL - aktualizacja

[ Etap I ] Usunięcie niepotrzebnych zasobów w witrynach

[ Etap I ] Usunięcie niepotrzebnych zasobów w witrynach