Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uruchomienie nowego Portalu UJ

Szanowni Państwo,

oddajemy do Państwa dyspozycji Portal Uniwersytecki, stanowiący platformę integrującą różne usługi dostępne dla społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jedną z podstawowych funkcji Portalu jest tworzenie i zarządzanie stronami internetowymi. Platforma pozwala w szybki sposób je budować i następnie udostępniać w sieci. Poprzez zaawansowany system ról i uprawnień pozwala tworzyć treści udostępniane określonej grupie użytkowników.

W pracy codziennej Portal oferuje nową funkcjonalność jaką jest pojedyncze logowanie (SSO) poprzez Punkt Logowania. Logując się tylko raz możemy korzystać z kalendarza, poczty uniwersyteckiej czy funkcjonalności oferowanych przez serwis USOSweb. W przyszłości planujemy dodawanie kolejnych usług działających z wykorzystaniem Punktu Logowania.

Zwracamy Państwa uwagę na pomarańczową strzałkę znajdującą się przy prawej krawędzi strony – klikając w nią uzyskujemy dostęp do menu udostępnianego wyłącznie zalogowanemu użytkownikowi, pozwalającego w szczególności na prawidłowe wylogowanie się z Portalu.

Data opublikowania: 21.07.2010
Osoba publikująca: Gracja Witkowska