Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Migracja Portalu UJ na nowy sprzęt

W ramach ciągłego udoskonalania świadczonych przez nas usług przygotowujemy się do migracji portalu uniwersyteckiego na nową platformę sprzętową - uniwersytecką prywatną chmurę. Pozwoli to na:

  • podniesienie wydajność i niezawodność witryny,
  • uruchomienie nowych funkcjonalności.

Rozpoczynamy właśnie etap publicznych testów, który potrwa do końca stycznia. Potrzebujemy Państwa pomocy w testowaniu nowego rozwiązania!

Pod adresem p2.dev.zpu.uj.edu.pl znajduje się kopia całego Portalu sprzed kilku dni. W ramach działań testowych prosimy o:

  • przeglądnięcie swoich projektów w portalu,
  • wykonanie podstawowych czynności związanych z prowadzeniem projektów w portalu,
  • wykonanie typowych dla Państwa czynności związanych z prowadzeniem swojego Projektu.

Ważne!

 

Witryna testowa dostępna jest tylko z komputerów będących w sieci uniwersyteckiej, osoby łączące się z innych lokalizacji muszą korzystać z usługi extranet świadczonej przez SUSS UJ, dostępnej pod adresem extranet.uj.edu.pl. Zasady logowania są identyczne jak na serwerze produkcyjnym, serwer testowy jest podpięty pod usługę SSO (pojedynczego logowania). Adresy na serwerze testowym generowane są wg wzorca http://p2.dev.apu.uj.edu.pl/web/przyjazny-url


Jak dotrzeć do swojego projektu na serwerze testowym! Dwa warianty:

  1. Po zalogowaniu się na serwerze testowym mamy dostępny pasek u góry strony, a w nim rozwijalne menu przejdź do. W tym rozwijalnym menu powinniście Państwo zobaczyć linki do projektów z którymi pracujecie.
  2. Po zalogowaniu się na serwerze produkcyjnym mamy dostępny pasek u góry strony, a w nim rozwijalne menu zarządzaj. W tym menu wybieramy link ustawienia. W zakładce wirtualny host u dołu mamy przyjazny url. Zapamiętujemy go! Adresy na serwerze testowym generowane są wg wzorca http://p2.dev.apu.uj.edu.pl/web/przyjazny-url

W razie pytań prosimy o maila na adres portal@uj.edu.pl lub kontakt telefoniczny +48 12 664 3930. W razie wystąpienia problemów prosimy o przysłanie na adres portal@uj.edu.pl maila z następującymi informacjami:

  • Państwa adres email, którego używacie do logowania się do portalu,
  • dokładny czas i data wystąpienia problemu,
  • opis problemu.
Data opublikowania: 26.01.2012
Osoba publikująca: Sebastian Szytuła