Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uwagi związane z upgradem

1. Treści niedostępne dla niezalogowanych użytkowników

Niektóre grafiki, pliki lub treści mogą nie wyświetlać się niezalogowanym użytkownikom Portalu UJ. Błąd ten wynika z bardzo restrykcyjnych zasad stosowania uprawnień do obiektów w nowym Liferayu 6.1. Jeżeli jakiś obiekt (obrazek, dokument, treść) nie miał wcześniej zaznaczonego pola „gość" w zakładce uprawnienia, to nie będzie on widziany przez niezalogowanych użytkowników. Aby usunąć tę niedogodność

należy w zakładce „uprawnienia", w kolumnie „przeglądaj", zaznaczyć opcję „gość" .

zrzut ekranu z panelu uprawnień

2. Uprawnienia do dokumentów

Jeżeli państwa strona zawiera dokumenty lub treści dostępne dla ograniczonej grupy użytkowników, prosimy o sprawdzenie czy uprawnienia tych dokumentów są zgodne z Państwa wytycznymi.

3. Niedziałający link do pliku

Istnieje prawdopodobieństwo, że na swoich stronach znaleźli państwo niedziałające linki do plików. Błąd ten dotyczy wszystkich plików, które w swojej nazwie zawierały znak spacji oraz były linkowane poprzez formułę: http://www.uj.edu.pl/documents /GroupID/FolderID/Nazwapliku.pdf

Np. http://www.uj.edu.pl/documents/1586406/6193334/Studia+II+Rok.pdf

Aby naprawić ten błąd należy zmienić nazwę pliku w bibliotece dokumentów na formę bez znaków spacji oraz ponownie podlinkować plik na stronie.

4. Widoczność dla niezalogowanych

Dodając nowe treści, grafiki, dokumenty do swoich stron należy zwrócić uwagę czy w uprawnieniach do nich jest ustawiony gość!

Data opublikowania: 30.10.2012
Osoba publikująca: Sebastian Szytuła