Przejdź do głównej treści

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Publikowanie materiałów filmowych w Portalu

Publikowanie materiałów filmowych w Portalu

Kilka tygodni temu wdrożyliśmy nowy odtwarzacz wideo zapewniający poprawne prezentowanie filmów... pod pewnymi warunkami

Pojawiające się od listopada problemy w odtwarzaniu plików filmowych nie są związane z upgradem portalu, ale z aktualizacją przeglądarek a także API youtube, do których poprzedni odtwarzacz wideo nie był przez producenta dostosowany. Ze względu na brak wsparcia ze strony twórców dotychczasowego odtwarzacza kilka tygodni temu wdrożylismy zupełnie nowe narzędzie, które zapewnia poprawne prezentowanie filmów przy spełnieniu 3 warunków: 

1. Uniwersytet Jagielloński w chwili obecnej nie posiada serwera do multimediów, dlatego rekomendujemy publikowanie plików filmowych w kanałach youtube - player wdrożony w Portalu umożliwia na dzień dzisiejszy prezentowanie plików tylko z zasobów youtube.

2. Prawidłowe działanie zapewnia szablon "04 - Reportaż video" z zasobów globalnych - tylko ten szablon wspiera publikację materiałów filmowych w Portalu

3. Na jednej podstronie obsłużone będzie wyświetlanie wyłącznie 1 filmu. Ze względu na dobre praktyki (m.in. sam youtube) a także ograniczenia organizacyjno-techniczne nasz zespół wprowadził limit materiałów filmowych wyświetlanych na jednej stronie przez szablony globalne. Jeżeli edytorzy chcą umieszczać więcej filmów na stronie to można skorzystać z natywnych rozwiązań API youtube w postaci wklejenia sugerowanego kodu z ich strony.