Przejdź do głównej treści

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista Pamięci zmarłych profesorów UJ w nowej witrynie

Lista Pamięci zmarłych profesorów UJ w nowej witrynie

Sekcja Portalu UJ utworzyła witrynę poświęconą pamięci zmarłych Profesorów UJ. Dotychczas Lista Pamięci funkcjonowała jako podstrona witryny głównej. Projekt z 2011 roku rozrósł się jednak na tyle, że konieczne stało się wyodrębnienie danych w nowej witrynie dostępnej pod adresem in-memoriam.uj.edu.pl. Zmiana ta była okazją do wprowadzenia wyszukiwarki oraz rozwinięcia możliwości pojedynczego wpisu.

Istniejące dane zostały przeniesione z witryny głównej do dedykowanego serwisu - w zmigrowanych 1167 biogramach wprowadzono konieczne poprawki nazewnictwa i kategoryzacji.

Struktura pojedynczego biogramu została rozbudowana o nowe funkcje - współrzędne GPS i zdjęcia grobów. Przeszkoleni redaktorzy witryny uzupełnili te dane z naszą pomocą i samodzielnie aktualizują bazę biogramów. Współrzędne grobu wyświetlane są w oparciu o mapę OpenStreetMap. Link do edycji umieściliśmy bezpośrednio w biogramie (dla zalogowanych), co ułatwia prace redaktorów.

Na stronie https://in-memoriam.uj.edu.pl/lista-pamieci przygotowana została wyszukiwarka imion i nazwisk z automatyczna podpowiedzią. Zoptymalizowaliśmy wyświetlanie biogramów posortowanych alfabetycznie. Dodana została również wyszukiwarka według kategorii ze słowników: pierwsza litera nazwiska, dziedzina naukowa, miejsce spoczynku, status grobu, przedział dat urodzenia i śmierci, płeć. Wyszukiwarka jest dostępna pod adresem:
https://in-memoriam.uj.edu.pl/lista-pamieci/wyszukiwanie-zaawansowane